Şarkı İncelemesi: Kim Sung Kyu – Savior

890428k

Bir yıllık aradan sonra, Infinite üyesi Kim Sung Kyu, Double H TNE şirketi ile sözleşme imzaladıktan sonraki ilk albümü ile geri döndü. Woollim Entertaintment’tan ayrıldığından beri bir band kurdu ve bir YouTube kanalı açtı ama müziği geçmişte yaptıkları ile tutarlı kalmaya devam etti. Yeni teklisi Savior da kolaylıkla diğer her bir albümünün içinde göze çarpabilir.

Sung Kyu’nun sesine olan sevgim bir sır değildir. O, Infinite’in sağlam sesindeki dayanaklardan olan süper güçlü vokal ikilisinin yarısıdır (diğer ana vokal Nam Woo Hyun da bugün yeni bir OST yayınladı.) ve onun tanıdık sesi her bir şarkıyı yüceltebilir. İlk bakışta, Savior normal bir yumuşak rock şarkısı gibi görünse de aranjmanı iyi yapılmıştır ve Sung Kyu, bütün deneyimi çekici hale getiren tutkulu bir performans sergilemektedir.

Savior, başlangıçtan itibaren tonların sabit bir ritim oluşturduğu dinamik bir enerjiye sahiptir. Sonrasında ek elementler ile şarkı zenginleşmektedir. Bu ister süslü bir davul sesi, ister gevrek bir gitar girişi olsun, enstrümanların uyumu Savior‘ı sonuna kadar çekici tutan bir doğallık taşır. Bu sırada melodi, benzer bir havayı ve yapıyı paylaşan dizeler ve nakarat ile kendi etrafında döner. Arka vokaller, vuruşları ön plana çıkarsa da günümüz EDM dünyasında alışkın olduğumuz büyük geçişler duymamaktayız. Bu özelliklere sahip bir parçanın monoton hale gelmesi kolay olabilirdi ve ben, biraz daha çekici olması gerektiğini düşünebilirdim. Ama Savior, kelimenin tam anlamıyla eşsiz sesine ve müzikal bakış açısına sadık kalmış bir sanatçı için keyifli bir zafer turudur.

Kim Sung Kyu – Savior şarkısını buradan dinleyebilirsiniz.

Albüm bilgisi için : https://kpop.fandom.com/wiki/Savior_(Kim_Sung_Kyu)

Çeviri: _avsar_

Kaynak: https://thebiaslist.com/2022/04/22/song-review-kim-sung-kyu-savior/