INFINITE üyesi Kim Sung Kyu, iki yıl sonra fanları ile buluşup konser vermenin bir rüya gibi olduğunu söylüyor

2022 KIM SUNG KYU CONCERT-LV

INFINITE üyesi Kim Sung Kyu’nun, onu iki yıl boyunca bekleyen fanları ile yakın bir şekilde iletişim kurma vakti oldu.

Kim Sung Kyu, 4. Mini Albümü ‘Savior’ı 22 Nisan’da, Kore saati ile 18.00’de yayınladı ve aynı gün 20.00’de “2022 KIM SUNG KYU CONCERT-LV” isimli bir konser verdi. Kim Sung Kyu’nun solo konseri “‘LV’ SEOUL PERFORMANCE” 22 Nisan’dan 24 Nisan’a kadar Seul’de Jamsil Kapalı Stadyum’da düzenlenecek. Seul konser haberlerine hayranların coşkulu tepkisi sayesinde, Seul’den sonra Busan ve Daegu’da toplamda 4 ek performans sergilenecek.

Kim Sung Kyu, konser ismindeki ‘LV’ harflerinin ‘Light & Voice’ (Işık ve Ses) anlamına geldiğini açıkladı. “Benim için ışık demeti gibi olan dinleyenlerime bir gösteri” diyerek ‘light’ (ışık)’ın anlamını açıkladı. “Voice (ses) benim sesimi temsil ediyor. Geçen sene benim performanslarımı izleyenlerin de bildiği üzere bu sefer bir band ile %100 canlı performanslar hazırladım.” diyerek devam etti.

Light & Voice Konserinden görüntüler

Konser salonu, Kim Sung Kyu’nun canlı bir orkestra ile söylediği şarkılar ile doldu. O gün yayınlanan yeni albümünün başlık şarkısı ‘Savior‘ı ilk şarkı olarak söyleyerek performansa başladı. İki şarkı daha söyledikten sonra fanlarını selamlamaya gitti. İki yıl sonra fanlarla ilk yüz yüze görüşme fırsatı olduğu için gülümsemeden edemiyordu.

“Her şey aynı görünüyor. Bu haftadan itibaren sosyal mesafe uygulaması kaldırıldı. İki yıl önce konserimi verirken sosyal mesafe uygulaması çok katıydı bu yüzden bu sonmuş gibi hissetmiştim. Ama şimdi ilk seferimmiş gibi hissediyorum” dedi.

“İlk şarkım ‘SAVIOR’ı ilk defa söyledim. Gergindim ama umarım bir çok kişi albümümü sever. Ayrıca bugün buraya gelen herkesin keyifli vakit geçirmesini isterim” diye ekledi.

Şarkıcı, konsere hazırlanırken nasıl hissettiğini de şu cümlelerle paylaştı: “Bu, özlemini çektiğim bir andı ve bu yüzden performanslar için hazırlanırken gerçekten çok keyif aldım. Şu an performans sergiliyor olmaktan ötürü çok mutluyum.”

Çeviri: _avsar_

Kaynak: https://www.allkpop.com/article/2022/04/infinites-kim-sung-kyu-says-its-like-a-dream-to-hold-a-concert-and-meet-his-fans-in-person-for-the-first-time-in-two-years